US Open: Αποκλεισμός για τα αδέλφια Τσιτσιπά στο διπλό

Τα αδέλφια Τσιτσιπά αποκλείστηκαν από τους Κρις Γιούμπανκς/Μπεν Σέλτον με 3-6, 7-6(8), 6-2 για το διπλό του US Open.

Τι και αν είχαν δύο ματς πόιντ τα αδέλφια Τσιτσιπά γνώρισαν την ήττα από τους Κρις Γιούμπανκς/Μπεν Σέλτον με 3-6, 7-6(8), 6-2 για το διπλό του US Open.

Ο αγώνας διήρκησε μία ώρα και 50 λεπτά με το ελληνικό δίδυμο να μένει εκτός συνέχειας. Ο Πέτρος Τσιτσιπάς έκανε καλή εμφάνιση ειδικά στο πρώτο σετ και μαζί με τον Στέφανο είχαν την ευκαιρία να τελειώσουν δύο φορές την υπόθεση νίκη.

Συγκεκριμένα όταν το δεύτερο σετ οδηγήθηκε στο τάι μπρέικ τα δύο αδέλφια έχασαν δύο ματς πόιντ στο σερβίς των νικητών στο 5-6 και στο 7-8 και στη συνέχεια γνώρισαν την ήττα. Στον επόμενο γύρο της διοργάνωσης οι Αμερικανοί θα αντιμετωπίσουν τους Ιταλούς Λορέντζο Σονέγκο/Αντρέα Βαβασόρι.