Miami Open: Ο Γουλφ πρώτος αντίπαλος του Τσιτσιπά

Με τον Αμερικανό Τζέφρι Τζον Γουλφ θα αναμετρηθεί ο Στέφανος Τσιτσιπάς στον δεύτερο γύρο του «Miami Open».

Ο Τζέφρι Τζον Γουλφ θα είναι ο πρώτος αντίπαλος του Στέφανου Τσιτσιπά στο «Miami Open».

Ο Έλληνας πρωταθλητής του τένις θα αντιμετωπίσει τον Αμερικανό και νο167 της παγκόσμιας κατάταξης στον δεύτερο γύρο της διοργάνωσης.

Ο 23χρονος Γουλφ, που προέρχεται από τους προκριματικούς, νίκησε 2-0 σετ (6-4, 6-4) τον Ντάνιελ Αλτμάιερ (νο69 στον κόσμο) μετά από μία ώρα και 29 λεπτά αγώνα και πλέον βρίσκει στον δρόμο του τον Τσιτσιπά, ο οποίος είχε προκριθεί στον δεύτερο γύρο του τουρνουά της Φλόριντα άνευ αγώνα.

Τσιτσιπάς και Γουλφ είχαν αναμετρηθεί πρόσφατα στο πλαίσιο της φάσης των «16» του 500αριού τουρνουά του Ακαπούλκο, με τον Έλληνα πρωταθλητή να πανηγυρίζει τη νίκη με 2-0 σετ (6-1, 6-0).