Τσιτσιπάς: Νίκησε 2-0 σετ τον Ιβάσκα και πέρασε στην 8αδα του τουρνουά του Ρότερνταμ!

Ο Στέφανος Τσιτσιπάς έφτασε στη δεύτερη νίκη του στο τουρνουά του Ρότερνταμ επικρατώντας 2-0 σετ (6-4, 6-1) του, Λευκορώσου,Ίλια Ιβάσκα και προκρίθηκε στα προημιτελικά. ΟΝτε Μινόρ επόμενος αντίπαλος του.

Ευκολότερα από τον πρώτο του αγώνα στο Ρότερνταμ (όπου νίκησε 2-1 τον Αλεχάντρο Νταβίντοβιτς - Φοκίνα), όπως μαρτυρά το σκορ στα σετ, ο Στέφανος Τσιτσιπάς επιβλήθηκε του, Λευκορώσου, Ίλια Ιβάσκα και προκρίθηκε στα προημιτελικά του Rotterdam Open.

Το No4 του παγκόσμιου τένις που επικράτησε του κατόχου του No48 με 2-0 σετ (6-4, 6-1) βρίσκοντας αντίσταση μόνο για το μισό πρώτο σετ.

Εκεί με ένα μπρέικ όχι μόνο πήρε το σετ άλλα και το «πάνω χέρι» ψυχολογικά για να κάνει ...περίπατο στο δεύτερο (όπου προηγήθηκε 5-0 γκέιμ).

Στα προημιτελικά του Ολλανδικού τουρνουά θα αντιμετωπίσει τον, Αυστραλό, Άλεξ Ντε Μινόρ (No34).