Μουνάρ - Τσιτσιπάς 0-2: Με το δεξί στο Barcelona Open (highlights)

Ο Στέφανος Τσιτσιπάς νίκησε τον Ζαούμ Μουνάρ με 6-0, 6-2 και προκρίθηκε στην επόμενη φάση του Barcelona Open.

Στη φάση των «16» του Barcelona Open προκρίθηκε ο Στέφανος Τσιτσιπάς μετά τη νίκη επί του Ζαούμ Μουνάρ με 6-0, 6-2 έπειτα από 78 λεπτά αγώνα.

Στο πρώτο σετ ο Έλληνας πρωταθλητής ήταν κυρίαρχος, έφτασε με μπρέικ στο 2-0 και στη συνέχεια έκανε το 3-0, ενώ με το τρίτο του μπρέικ σημείωσε το 6-0.

Στο δεύτερο σετ έσβησε δύο μπρέικ πόιντ στο τρίτο γκέιμ και προηγήθηκε με 2-1. Ο Ισπανός ισοφάρισε σε 2-2 και στη συνέχεια είχε μπρέικ πόιντ, ωστόσο ο Τσιτσιπάς το έσβησε κάνοντας το 3-2.

Με νέο νέο μπρέικ έκανε το 4-2 και στη συνέχεια πήρε τα δύο γκέιμ και την πρόκριση στον επόμενο γύρο του τουρνουά, εκεί όπου θα παίξει με το νικητή του ζευγαριού, Μπούμπλικ - Ντε Μινόρ.