Miami Open: Σάκκαρη - Σαμσόνοβα 2-0: «Sak - attack» σε 67 λεπτά - Με Πεγκούλα στις «16»

H Μαρία Σάκκαρη συνέτριψε με 6-0, 6-1 τη Λουντμίλα Σαμσόνοβα στον 3ο γύρο του Miami Open.

Σαρωτική η Μαρία Σάκκαρη νίκησε 6-0, 6-1 σε 67 λεπτά τη Λουντμίλα Σαμσόνοβα στο πλαίσιο του 3ου γύρου του τουρνουά Masters, Miami Open.

Η Σαμσόνοβα, που ξεκίνησε από τα προκριματικά και στο κυρίως ταμπλό απέκλεισε με εμφατικό τρόπο την Καμίλα Γκιόργκι και την Κίκι Μπέρτενς (Νο10 ταμπλό) δεν είχε απαντήσεις στο επιθετικό παιχνίδι της Μαρίας.

Η Σάκκαρη μπήκε συγκεντρωμένη στο ματς και με το καλημέρα έκανε δυο μπρέικ στην Σαμσόνοβα για να προηγηθεί 3-0. Εκμεταλλευόμενη τα λάθη της αντιπάλου της έφτασε στο 6-0 σε 25 λεπτά.

Η ίδια εικόνα και στο δεύτερο σετ. Η Μαρία έσπασε γρήγορα το σερβίς της Σαμσόνοβα και από το 3-0 έφτασε στη κατάκτηση του σετ με 6-1.

Επόμενη αντίπαλος της Σάκκαρη θα είναι η Αμερικανίδα Τζέσικα Πεγκούλα, Νο 33 στον κόσμο που απέκλεισε την Καρολίνα Πλίσκοβα με 6-1, 4-6, 6-4.