Qatar Total Open: Η Σάκκαρη νίκησε με 2-0 την Σερίφ

Χωρίς να αντιμετωπίσει πρόβλημα η Μαρία Σάκκαρη επικράτησε της Μαγιάρ Σερίφ με 6-0, 6-3 και προκρίθηκε στην επόμενη φάση του Qatar Total Open.

Επιβλητική ήταν η Μαρία Σάκκαρη στο εναρκτήριο παιχνίδι της στη Ντόχα απέναντι στη Μαγιάρ Σερίφ. Η Ελληνίδα πρωταθλήτρια έπιασε υψηλή απόδοση και απέκλεισε με συνοπτικές διαδικασίες (6-0, 6-3) την Αιγύπτια που βρίσκεται στο Νο. 114 της παγκόσμιας κατάταξης.

Το πρώτο σετ ήταν μονόλογος από πλευράς Σάκκαρη καθώς δεν έδωσε τη δυνατότητα στην αντίπαλο της να κατακτήσει κάποιο γκέιμ με αποτέλεσμα να κάνει το 1-0 με συνοπτικές διαδικασίες.

Στο δεύτερο σετ η Μαρία έμεινε πίσω στα γκέιμ με 2-1, ωστόσο με επίθεση στο δεύτερο σερβίς της Σερίφ ανέτρεψε την εις βάρος της κατάσταση φτάνοντας έτσι στην τελική νίκη.

Πλέον η Σάκκαρη θα περιμένει τον αγώνα της Τρίτης (2/3) ανάμεσα στη Μπελίντα Μπέντσιτς και στη Μάντισον Κις για να δει ποια θα αντιμετωπίσει στην επόμενη φάση του τουρνουά.