ATP Finals: Νίκη-παρηγοριάς ο Ρούμπλεφ επί του Τιμ (vids)

O Aντρέι Ρούμπλεφ πήρε νίκη-παρηγοριάς με 2-0 σετ επί του Ντόμινικ Τιμ στην 3η αγωνιστική των ομίλων των ATP Finals.

ATP Finals: Νίκη-παρηγοριάς ο Ρούμπλεφ  επί του Τιμ (vids)

O Αντρέι Ρούμπλεφ επικράτησε 6-2, 7-5 του Ντόμινικ Τιμ στο αποχαιρετιστήριο παιχνίδι του στους ATP Finals.

Ήταν πιο επιθετικός από την αρχή του αγώνα και εκμεταλλεύτηκε τη χαλαρότητα (και έλλειψη ενέργειας) του Αυστριακού για να πετύχει την παρθενική του νίκη στη διοργάνωση.

Ο Ρώσος προηγήθηκε 6-2, 3-1 πριν ο Τιμ βγάλει αντίδραση και ισοφαρίσει σε 5-5. Όμως ο Ρούμπλεφ έκανε ένα ακόμη break στο 11ο game (6-5) και σέρβιρε για τη νίκη, που ήρθε μετά από 1 ώρα και 15 λεπτά.

Ο Ρούμπλεφ αποχωρεί από τους τελικούς με ρεκόρ 1-2 ενώ ο Τιμ περιμένει να μάθει τον αντίπαλό του στα ημιτελικά που θα προκύψει από την αναμέτρηση μεταξύ του Νόβακ Τζόκοβιτς και του Αλεξάντερ Ζβέρεφ.