Σερένα Γουΐλιαμς για την ήττα από τη Σάκκαρη: «Σαν να κλείνεις ραντεβού με έναν... χάλια»

Η Σερένα Γουίλιαμς χρησιμοποίησε μια παρομοίωση που συζητήθηκε στη συνέντευξη Τύπου μετά την ήττα της από τη Μαρία Σάκκαρη στο Western & Southern Open

H Σερένα Γουΐλιαμς το φύσαγε και δεν κρύωνε μετά την ήττα της με 2-1 σετ (5-7, 7-6, 6-1) από τη Μαρία Σάκκαρη στον τρίτο γύρο του Western & Southern Open που γίνεται στη Νέα Υόρκη.

Western & Southern Open: «Έπος» της Σάκκαρη, απέκλεισε τη Σερένα Γουΐλιαμς (vid)

Η 39χρονη Αμερικανίδα, κάτοχος 23 τίτλων Grand Slam, άφησε το προβάδισμα να γλιστρήσει μέσα από τα χέρια της με αποτέλεσμα στο τρίτο σετ να υποφέρει από κράμπες.

Στις δηλώσεις που έκανε μετά το ματς κατηγόρησε μόνο τον εαυτό της γι' αυτή την ήττα, λέγοντας ότι κακώς πίστεψε ότι το ματς τελείωσε μετά την επικράτηση στο πρώτο σετ. Χρησιμοποίησε μάλιστα μια μεταφορά για να γίνει πιο κατανοητή.

«Δεν βοηθά διανοητικά, όταν πιστεύεις ότι ο αγώνας τελείωσε. Μόνη μου έβαλα τον εαυτό μου σε αυτή την κακή κατάσταση (εννοεί, τις κράμπες). Είναι σαν να κλείνεις ραντεβού με έναν άντρα που ξέρεις ότι είναι χάλιας».