Κολύμβηση: Αυλαία στο Καρπενήσι, με το Χειμερινό Κύπελλο (25μ)
Έτοιμο να υποδεχτεί το Χειμερινό Κύπελλο Κολύμβησης (25μ.) είναι το Καρπενήσι.
![Κολύμβηση: Αυλαία στο Καρπενήσι, με το Χειμερινό Κύπελλο (25μ)](https://www.fosonline.gr/media/news/2022/11/17/217113/main/xeimerino-kipello.jpg)
Έτοιμο να υποδεχτεί το Χειμερινό Κύπελλο Κολύμβησης (25μ.) είναι το Καρπενήσι, όπου το ερχόμενο τριήμερο (18-20 Νοεμβρίου), περί τους 500 κολυμβητές / τριες, θα δώσουν το παρών στην πρώτη σπουδαία διοργάνωση της νέας αγωνιστικής περιόδου.
Συνδιοργανωτές των αγώνων, που έχει προετοιμάσει η Περιφερειακή Επιτροπή Στερεάς Ελλάδας και Εύβοιας, η Περιφέρεια Στερεάς Ελλάδας (Περιφερειακή Ενότητα Ευρυτανίας) και ο Δήμος Καρπενησίου που θα φιλοξενήσουν τους αγώνες στο Δημοτικό Κολυμβητήριο της πόλης «Παύλος Μπακογιάννης».
Οι αγώνες θα μεταδοθούν απευθείας από το KOE TV.
![](/media/news/2022/11/17/217113/xeimerino-kipello.jpg)