Με επιτυχία έγινε στο Ηράκλειο η πρώτη προπονητική συνάντηση επίλεκτων κολυμβητών
Στο Εθνικό Αθλητικό Κέντρο Ηρακλείου (ΕΑΚΗ) πραγματοποιήθηκε με απόλυτη επιτυχία, η πρώτη προπονητική συνάντηση επίλεκτων κολυμβητών 13-14 ετών για την περιφέρεια Κρήτης.
![Με επιτυχία έγινε στο Ηράκλειο η πρώτη προπονητική συνάντηση επίλεκτων κολυμβητών](https://www.fosonline.gr/media/news/2022/04/06/182341/main/irakleio.jpeg)
Η συνάντηση έγινε με την καθοδήγηση του αποσπασμένου ομοσπονδιακού προπονητή Κώστα Τζιλιβάκη και την πολύτιμη συνδρομή των προπονητών της Κρήτης. Την παρακολούθησε η Γ’ Αντιπρόεδρος της ΚΟΕ Αλεξία Μαρίνη.
Το πρόγραμμα περιλάμβανε: καταγραφή σωματομετρικών χαρακτηριστικών από εξειδικευμένο προσωπικό, καθώς και τεστ κρίσιμης ταχύτητας (400μ. +50μ.).
Οι περισσότεροι από τους αθλητές που συμμετείχαν, θα λάβουν μέρος στους 19ους Διεθνείς Βενιζέλειους Αγώνες που θα διεξαχθούν στα Χανιά, 29-30/4 και 1/5/2022.
![](/media/news/2022/04/06/182341/irakleio.jpeg)