Ιστιοπλοΐα: 8ος ο Γιάννης Μιτάκης στη Μαγιόρκα

Σε καλή κατάσταση βρίσκεται ο Έλληνας πρωταθλητής, Γιάννης Μιτάκης, ενόψει του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος της Αθήνας.

Ο Γιάννης Μιτάκης στα ΦΙΝΝ πραγματοποίησε την καλύτερη εμφάνιση από ελληνικής πλευράς στον μεγάλο διεθνή αγώνα «Κύπελλο της Πριγκίπισσας Σοφίας» που ολοκληρώθηκε στη Μαγιόρκα.

Ο Ελληνας πρωταθλητής τερμάτισε 8ος και έδειξε ότι βρίσκεται σε καλή κατάσταση ενόψει του ευρωπαϊκού πρωταθλήματος, το οποίο θα διεξαχθεί στην Αθήνα το διάστημα 10 με 18 Μαΐου και θα διεκδικήσει το ένα από τα 4 εισιτήρια για τους Ολυμπιακούς Αγώνες του Τόκιο.

Στα 470 οι Παναγιώτης Μάντης – Παύλος Καγιαλής τερμάτισαν 10οι, ενώ στα RSX ο Αλέξανδρος Καλπογιαννάκης ήταν 4ος στην κατηγορία U21 και στα Λέιζερ Στάνταρντ ο Δημήτρης Παπαδημητρίου στην αντίστοιχη κατηγορία πήρε την 5η θέση.