Η Μπαρτσελονέτα στο δρόμο του Ολυμπιακού

H Mπαρσελονέτα νίκησε την ουγγρική Έγκερ με 9-4 και θα είναι η αντίπαλος αύριο (20.00) του Ολυμπιακού στα ημιτελικά του Champions League.

Η Έγκερ έμεινε στη διεκδίκηση της νίκης μέχρι το τέλος του πρώτου ημιχρόνου το οποίο έληξε με 5-4 υπέρ της ισπανικής ομάδας.

Στην επανάληψη οι Μαγυάροι δεν κατάφεραν σκοράρουν και η Μπαρτσελόνα ξέφυγε στο σκορ. Από την Έγκερ δύο γκολ σημείωσε ο Άγγελος Βλαχόπουλος.

Ο Ολυμπιακός είχε νικήσει την Μπαρτσελονέτα 14-10 στον Πειραιά ενώ είχε πάρει ισοπαλία 7-7 στη Βαρκελώνη στη φάση των ομίλων.

ΕΓΚΕΡ - ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΕΤΑ 4-9

Οκτάλεπτα: 1-2, 3-3, 0-2, 0-2

Έγκερ (Νταμπρόφσκι): Μίτροβιτς, Άνγκυαλ, Ράσοβιτς 1, Αβράμοβιτς, Χοσνιάζκι 1, Λόριντς, Ντέκερ, Κόβατς, Τσούκοβιτς, Βλαχόπουλος 2, Μπέντο, Χάραϊ, Σίζαρ

Μπαρτσελονέτα (Μαρτίν): Λόπεθ - Πινέδο, Φαμέρα 1, Γρανάδος 2, Μουνιαρίθ 4, Βρλιτς 1, Λαρούμπε, Πάουλ Γκαρσία, Φερνάντεθ, Ταχούλ, Περόνε 1, Μάγιαρακ, Μπούστος, Λινάρες