Φωτιά ο Ολυμπιακός, 23-4 τον Εθνικό

Στην πρεμιέρα του τουρνουά ΣΕΔΥ, ο Ολυμπιακός συνέτριψε 23-4 τον Εθνικό απόψε στο Ρέστειο κολυμβητήριο. Πρώτα γκολ για τους Μίτροβιτς, Γιόκοβιτς ενώ δεν αγωνίστηκε ο Μπουλιούμπασιτς και ο Ζιβογίνοβιτς. Αρχηγός ο Μουρίκης.

Ο Ολυμπιακός στο πρώτο επίσημο τεστ της σεζόν συνέτριψε τον Εθνικό (23-4) στην πρεμιέρα του τουρνουά ΣΕΔΥ.

Οι νταμπλούχοι ξέφυγαν από την πρώτη περίοδο, με τον Σέρβο Στέφαν Μίτροβιτς να σημειώνει το πρώτο γκολ της αναμέτρησης και φυσικά το παρθενικό του τέρμα με το σκουφάκι του Θρύλου.

Στη δεύτερη περίοδο ακολούθησε ένα 5-0 του Ολυμπιακού (11-2 ημίχρονο) που δεν είχε στη σύνθεσή του τους Μπουλιούμπασιτς, Ζιβογίνοβιτς. Ο Εθνικός έμεινε χωρίς γκολ για περίπου 14 λεπτά.

Ο Θαλασσινός έκανε το 13-3 στην τρίτη περίοδο, όπου σκόραρε και ο Γιόκοβιτς για τον Ολυμπιακό δυο τέρματα. Τα πρώτα του Κροάτη περιφερειακού.

Αρχηγός του νταμπλούχου Ολυμπιακού, μετά τις αποχωρήσεις των Πάβιτς, Φουντούλη, ο Κώστας Μουρίκης που έκανε πολύ καλό παιχνίδι.

Τα οκτάλεπτα: 6-2, 5-0, 7-1, 5-1.

Ολυμπιακός: Μυλωνάκης 1, Γενηδουνιάς 2, Γιόκοβιτς 2, Δερβίσης 2, Κάκαρης 4, Μουρίκης 4, Γούνας 2, Αργυρόπουλος 2, Μίτροβιτς 2, Χαλυβόπουλος Ιπ. 2.

Εθνικός: Θαλασσινός 1, Κουτσιαλής 1, Τοράκης 1, Παπαδόγκωνας 1.