Πύθια Καπ: Φινάλε με νίκη για την εθνική νεανίδων, 11-9 την Αυστραλία

Η εθνική ομάδα των νεανίδων κέρδισε 11-9 την Αυστραλία στο φινάλε του τουρνουά πόλο Πύθια Καπ.

Στο τελευταίο της παιχνίδι στο διεθνές τουρνουά «Πύθια Καπ», η Εθνική ομάδα πόλο Νεανίδων επικράτησε 11-9 της Αυστραλίας.

Η Ελλάδα ήταν καλύτερη σε όλη τη διάρκεια του αγώνα, και σταθερά μπροστά στο σκορ. Προηγήθηκε 7-5 στο ημίχρονο, στην τελευταία περίοδο ακόμα και με +4 τέρματα (11-7) για να μειώσει στο τέλος η Αυστραλία.

Τέσσερα τέρματα σημείωσε η Στεφανία Σάντα και τρία η Φωτεινή Τριχά.

Τα οκτάλεπτα: 3-3, 4-2, 2-2, 2-2

ΕΛΛΑΔΑ (Ευτυχία Καραγιάννη): Καραγιάννη, Σάντα 4, Καλογεροπούλου, Σιούτη, Γκοτζιά, Χαλδαίου 3, Τορνάρου, Κουρέτα, Κάσσαρη, Τριχά 3, Κοβάσεβιτς 1, Καραμπέτσου, Κωνσταντοπούλου.

ΑΥΣΤΡΑΛΙΑ (Π.Μπόουερ): Ντένμοθ, Νάσερ 1, Ντόουνς, Ελιοτ, Ογγ 1, Ντάουκιντς, Τάοζο, Τσάρμαν, Γκριν 5, Σμιθ, Σμάιλντς, Βατ 2, Κόουγαν.

Στο άλλο σημερινό παιχνίδι: ΗΠΑ-Ουγγαρία 12-8.