Μένει στην Α1 ο Νηρέας Χαλανδρίου

Ο Νηρέας Χαλανδρίου επικράτησε στο Μαρούσι επί του τοπικού Τρίτωνα και θα αγωνίζεται και την επόμενη χρονιά στην Α1 πόλο γυναικών.

Ο Νηρέας Χαλανδρίου εξασφάλισε τελικά την παραμονή του στην Α1 πόλο γυναικών μετά την εκτός έδρας νίκη του με 4-10 κόντρα στον Τρίτωνα Αμαρουσίου, σημειώνοντας δύο νίκες στην σειρά του πλέι άουτ.

Η ομάδα της Ευτυχίας Καραγιάννη μπήκε πολύ δυνατά στο ματς και προηγήθηκε με δύο τέρματα στην πρώτη περίοδο, διαφορά που διπλασίασε στο ημίχρονο. Στο δεύτερο μισό του αγώνα ανέβασε και άλλο την απόδοσή της, φτάνοντας στο τελικό 4-10.

ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ- ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ 4-10

Οκτάλεπτα: 0-2, 1-3, 1-3, 2-2

ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ (Άγγελος Γαρελίδης): Λάζαρη, Σαμαρά 2, Ανδρή, Κούζουνα, Παντελίδου, Αποστόλου, Παλαιοδήμου, ΜακΚένζι 1, Μαλλιαρού, Καλογερά, Γκιργκινούδη, Παπαδάκη 1, Κώτσου, Λίβα, Τσάκα

ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ (Ευτυχία Καραγιάννη): Στρατάκου, Τετζαλίδου 1, Κάσσαρη, Παπατριανταφύλλου 1, Τριχά 1, Μαστρόκαλου 1, Μαυρέλου 2, Μπόβαλη 1, Χιλ, Δούλη 1, Εξαρχάκου 1, Αγγελίδη, Οικονομίδη, Κονταλέξη, Τορνάρου 1