Α1 Γυναικών: Νίκησαν Βουλιαγμένη και ΝΟ Χανίων

Δεν δέχθηκε τέρμα για 23 λεπτά ο ΝΟ Βουλιαγμένης στη Γλυφάδα και νίκησε 13-4 την ΑΕΚ. Ο ΝΟ Χανίων έβαλε…βάσεις νίκης από την πρώτη περίοδο, 21-12 τον Ηλυσιακό.

Ο ΝΟ Βουλιαγμένης βρέθηκε να χάνει στα πρώτα εννέα λεπτά (4-2) από τη γηπεδούχο ΑΕΚ στη Γλυφάδα, αλλά στα υπόλοιπα 23 λεπτά της αναμέτρησης δεν δέχθηκε τέρμα και έφυγε με τη νίκη 13-4 στο πλαίσιο της 19ης αγωνιστικής στο πρωτάθλημα υδατοσφαίρισης Α1 Γυναικών.

ΑΕΚ – ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ 4-13

Τα οκτάλεπτα: 3-2, 1-4, 0-4, 0-3

ΑΕΚ (Μάρκο Μίσιτς): Λάζαρη, Κολιτσοπούλου 1, Κωνσταντοπούλου 1, Γεωργίου, Μαργαρίτη, Καλαϊτζή, Γκίλλα, Λογοθέτη 1, Παπαδοπούλου, Γαλανοπούλου, Λυκοθανάση, Γαλιατσάτου 1, Πουλοπούλου, Λέβιν, Κρίστμας.

ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ (Κική Λιόση): Κοτσιώνη, Καϊάφα, Καλογεροπούλου, Ελληνιάδη 1, Γιαννοπούλου 3, Λαγού 1, Σλίκινγκ 1, Μαρία Πάτρα, Στρατηδάκη 1, Ανδρεάδη 3, Τζούστρα 3, Αγγελίδη, Λουπάκη.

Τα γκολ έμπαιναν…βροχή στα Χανιά, ο τοπικός Ναυτικός Όμιλος σημείωσε εννέα στο πρώτο μόλις οκτάλεπτο και επικράτησε 21-12 του ουραγού Ηλυσιακού που δεν έχει ακόμα πόντο. Ο ΝΟΧ έφτασε τους 15 βαθμούς, μετά από 19 πλέον αγωνιστικές.

Εκπληκτικό παιχνίδι επιθετικά για την Ακάρι Ινάμπα η οποία σημείωσε 7 τέρματα, ενώ την ακολούθησε στο σκοράρισμα η Καβακούτσι πετυχαίνοντας 4 γκολ.

ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ – ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ 21-12

Τα οκτάλεπτα: 9-3, 1-1, 6-1, 5-7

ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ (Γιώργος Κατσουλάκης): Πασβάντη, Τρουλάκη 3, Ινάμπα 7, Φουράκη 2, Παπασηφάκη, Τσιουγκρή 3, Ζαχαράκη, Καβακούτσι 4, Καραδάκη, Αικ. Κουνδουράκη 1, Ιγνατίου, Πενταράκη 1, Κυριακοπούλου, Γλυνιαδάκη, Χάβρε.

ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ (Γιώργος Τσόκας): Πράπα, Λουκοπούλου, Καπότη, Παπαφιλίππου, Παναγιώτι 4, Ξανθοπούλου 2, Κοκκίνου 1, Σκαρπαλέζου 3, Φελλά 1, Μανιάτη, Κατσώνη 1, Σκουμπάκη, Κανταλέα, Πετεινάτου, Κακλή.