Α1 πόλο γυναικών: Ο Πανιώνιος 7-6 τον ΓΣ Περιστερίου, «θρίλερ» στην Πάτρα

Δύο παιχνίδια για την 7η αγωνιστική της Α1 πόλο γυναικών. Ο Πανιώνιος κέρδισε 7-6 τον ΓΣ Περιστερίου. Μοιρασιά στην Πάτρα, στο ΝΕΠ – ΑΕΚ (14-14).

Η Δήμητρα Παπαναστασίου με το τέρμα που σημείωσε 2:14 από τη λήξη σημείωσε το 7-6 και χάρισε τη νίκη στον Πανιώνιο με αντίπαλο τον ΓΣ Περιστερίου στη Νέα Σμύρνη στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής.

Ο γηπεδούχος προηγήθηκε 6-4, ο φιλοξενούμενος ισοφάρισε με τις Μάμογλου και Αποστολίδου (3:18 από τη λήξη) αλλά δεν κατάφερε να αποσπάσει τον πόντο της ισοπαλίας.

Ισόπαλη 14-14 έληξε η δραματική -όπως εξελίχθηκε- αναμέτρηση στο «Αντώνης Πεπανός» στην Πάτρα ανάμεσα στη τοπική Ναυτική Ένωση και την ΑΕΚ στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής.

Η γηπεδούχος ομάδα προηγήθηκε 7-4 στο ημίχρονο αλλά και 12-7, 13-8 στη τελευταία περίοδο (5:19 από τη λήξη). Η ΑΕΚ όμως με αντεπίθεση διαρκείας μείωσε σταδιακά, και ισοφάρισε στο 1:38 με την Λογοθέτη. Η Τύχινα (5 τέρματα) έκανε το 14-13 στο 1:14 αλλά και πάλι η ΑΕΚ ισοφάρισε (στα 00:05 με την Παπαδοπούλου) και πήρε τον πόντο.