Ο Ολυμπιακός 11-7 τον Πανιώνιο στη Νέα Σμύρνη

Οι νταμπλούχοι Ελλάδας κέρδισαν τον αξιόμαχο Πανιώνιο στη Νέα Σμύρνη με 11-7.

Μια ακόμη νίκη για την ομάδα πόλο του Ολυμπιακού στην Α1 ανδρών. Ο Ολυμπιακός για τη 10η αγωνιστική της κέρδισε 11-7 στο κλειστό της Νέας Σμύρνης τον Πανιώνιο.

Οι «ερυθρόλευκοι» αν και βρέθηκαν πίσω στο σκορ με 1-0, έκλεισαν την πρώτη περίοδο προηγούμενοι με 4-1. Ο Πανιώνιος όμως έβγαλε αντίδραση και μείωσε στο γκολ (5-6, 6-7) απέναντι σε έναν Ολυμπιακό που έπαιξε χωρίς τους Γιόκοβιτς, Μίτροβιτς.

Ο Γενηδουνιάς στο τέλος της τρίτης περιόδου έγραψε το 8-6 για τον Ολυμπιακό και στην τελευταία περίοδο με ένα γρήγορο 3-0, οι Πειραιώτες ξέφυγαν 11-6 και καθάρισαν το ματς. Ο Βέκκος με πέναλτι διαμόρφωσε το τελικό 7-11, 1.44 για το φινάλε του ματς.

Τα οκτάλεπτα: 1-4, 1-2, 4-2, 1-3.

Πανιώνιος (Κώστας Δήμου): Φλέγκας, Καζάζης, Γεωργακόπουλος, Σπούνερ 1, Καρακάσης, Δημακόπουλος, Γιαννόπουλος, Αλεξίου 1, Γαβαλάς Σ., Βέκκος 1, Δήμου Δ. 4, Στάθας, Δούκας, Μπουζαλάς.

Ολυμπιακός (Θοδωρής Βλάχος): Ζερδεβάς, Μυλωνάκης, Σκουμπάκης 1, Γενηδουνιάς 1, Μπουλιούμπασιτς 1, Δερβίσης 2, Κάκαρης, Μουρίκης 1, Γούνας 3, Αργυρόπουλος – Κανακάκης 1, Ζιβογίνοβιτς, Χαλυβόπουλος Ιπ., Χαλυβόπουλος Αρ. 1.