Ο ΑΝΟΓ ανέβηκε στο β’ ημίχρονο και κέρδισε τη Χίο (10-6)

Η Γλυφάδα για ένα ημίχρονο – το πρώτο – τα βρήκε σκούρα απέναντι στη Χίο αλλά στη συνέχεια ανέβασε στροφές και έφτασε στη νίκη με 10-6.

Σε ένα…τρελό ματς στη Γλυφάδα, ο ΑΝΟΓ κέρδισε 10-6 το ΝΟ Χίου. Η ομάδα του Δημήτρη Μάζη προηγήθηκε 3-0 στην πρώτη περίοδο αλλά οι νησιώτες έκλεισαν την ψαλίδα στο ημίχρονο (4-3).

Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα του Μάκη Μικέδη ισοφάρισε με τον Κανδιόγλου σε 4-4 αλλά η Γλυφάδα με ένα σερί 6-0 ο ΑΝΟΓ καθάρισε το ματς (10-4). Οι Χιώτες με τέρματα του Στέλιου Μιμίδη και Μπλάζεβιτς μείωσαν σε 10-6.

ΑΝΟ Γλυφάδας – ΝΟ Χίου 10-6 (3-2, 1-1, 3-1, 3-2)

ΑΝΟ Γλυφάδας: Γαβαλάς Θ., Τρας, Περόπουλος, Κουτσιαλής 2, Μπραΐμης 1, Φωτόπουλος, Γιαννόπουλος, Αλβέρτης 3, Χατζηγούλας, Παπασηφάκης 2, Παπανικολάου 2, Παπούκας, Σαλτέρης, Γέμελος, Χαλυβόπουλος Ιπ.

ΝΟ Χίου: Γρηγοριάδης, Μιμίδης Στ. 2, Καρακούρος Μιχ., Τζελάτης, Παππάς, Μιμίδης Μιχ., Κανδιόγλου 1, Μόκας, Σωτηριάνος, Γαβαλάς, Μπλάζεβιτς 2, Ντούλος 1, Καρακούρος Ιων., Κόλλιας, Γδύσης