ΑΝΟ Γλυφάδας - ΟΥΚ Βόλου 13-5: «Καθάρισε» στο δεύτερο ημίχρονο

Ο ΑΝΟ Γλυφάδας κέρδισε 13-5 τον ΟΥΚ Βόλου, με την ομάδα του Δημήτρη Μάζη να μετατρέπει το 4-4 του πρώτου ημιχρόνου σε 13-5!

ΑΝΟ Γλυφάδας  - ΟΥΚ Βόλου 13-5: «Καθάρισε» στο δεύτερο ημίχρονο

Με ένα 9-1 στο δεύτερο ημίχρονο ο ΑΝΟ Γλυφάδας κέρδισε 13-5 τον ΟΥΚ Βόλου, στον αγώνα για την 6η αγωνιστικής της Α1 πόλο των ανδρών που ξεκίνησε και πάλι σήμερα (3/3) ύστερα από τη διακοπή τεσσάρων μηνών.

Η ομάδα του Βόλου άντεξε στις δυο πρώτες περιόδους (3-2, 4-4) αλλά στα δυο επόμενα οκτάλεπτα, η ομάδα της Γλυφάδας ήταν καταιγιστική και έφτασε άνετα στην τελική νίκη με 13-5. Το 4-4 του πρώτου ημιχρόνου έγινε 10-5 στο τέλος της τρίτης περιόδου και 13-5 στο τέλος της αναμέτρησης.

Το ματς ξεκίνησε κάτω από πολύ δύσκολες συνθήκες. Ο αέρας ήταν πολύ ισχυρός και ο ΑΝΟΓ σχεδόν δεν μπορούσε να κατέβει στην επίθεση στο 1ο ημίχρονο. Οι συνθήκες φυσικά αντιστράφηκαν στο 2ο, οπότε ήρθε εύκολα η νίκη.

Πολύ καλή απόδοση είχε ο νεαρός Ηλιόπουλος, ο οποίος σκόραρε 5 φορές. Από 6 αποβολές και 1 πέναλτι κέρδισαν και οι 2 ομάδες.

ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ - ΟΥΚ Βόλου 13-5

Οκτάλεπτα: 3-2, 1-2, 6-0, 3-1.

ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ: (Δημήτρης Μάζης): Κουρούβανης, Τζελάτης, Παπούκας 1, Περόπουλος, Μαυρωτάς, Ηλιούπολος 5, Χατζηστεφάνου, Χριστοφορίδης, Στέφενσον 2, Πούρος, Χαραλαμπόπουλος 2, Γούντχεντ 2, Μπακαλούμης, Γαλάνης 1, Φωτεινάκης.

ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ: (Δημήτρης Μπλάνας): Γρηγοριάδης, Δανιήλ, Γκανάτσιος 2, Στεργίου 1, Παπαβασιλείου, Μαρινάγης, Γκάτσος, Πετρόπουλος, Στεργίου Γ., Νικολέρης, Νικηφορίδης, Κουφιδάκης, Νάσιος, Βλιώρας, Μπομπός 2.