Πανιώνιος - Ξάνθη 2-1: Ακόμη πιο κοντά στο...θαύμα! (highlights)

Ο Πανιώνιος ύστερα από ένα συγκλονιστικό παιχνίδι στη Νέα Σμύρνη επικράτησε 2-1 της Ξάνθης και παράμεινε ολοζώντανος στο κυνήγι της παραμονής.

Tα highlights του αγώνα Πανιώνιος - Ξάνθη 2-1

Ο Πανιώνιος συνεχίζει την προέλασή του στα πλέι άουτ. Η ομάδα της Νέας Σμύρνης πήρε έναν ακόμη "τελικό", αυτή τη φορά με αντίπαλο την Ξάνθη (2-1) και πλέον βρίσκεται στην προτελευταία θέση της βαθμολογίας, ισόβαθμός με τον Παναιτωλικό που παίζει αύριο Δευτέρα στην έδρα του με τον Αστέρα Τρίπολης.

Οι παίκτες του Πανιωνίου πανηγύρισαν με τον κόσμο τους, σε ματς χωρίς θεατές! (vids)

Ο Πανιώνιος ήταν καλύτερος, πήρε το προβάδισμα μετά το τραγικό λάθος του Λισγάρα στο πρώτο ημίχρονο (30') και στην επανάληψη με τον Τσιλούλη (66') έκανε και το 2-0.

Πανιώνιος - Ξάνθη 2-1: Τα γκολ της αναμέτρησης (vid)

Η Ξάνθη φάνηκε μόνο στα τελευταία λεπτά και αφού μείωσε στο σκορ με πέναλτι στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων (Φοσέ), λίγο έλειψε στο φινάλε να... κλέψει και το βαθμό.