ΑΕΛ-ΠΑΟΚ: Το καταφανέστατο χέρι-πέναλτι σε βάρος του ΠΑΟΚ, που αρνήθηκε και με VAR ο διαιτητής (vid)

Δείτε το καταφανέστατο χέρι-πέναλτι σε βάρος του ΠΑΟΚ, που αρνήθηκε και με VAR ο διαιτητής της αναμέτρησης με την ΑΕΛ, (vid)

Στο 35ο λεπτό της αναμέτρησης, οι γηπεδούχοι διαμαρτυρήθηκαν δικαίως για χέρι του Ντόουγκλας Αουγκούστο σε κεφαλιά του Μόρα.

Ο διαιτητής της αναμέτρησης, Σρντιάν Γιοβάνοβιτς από τη Σερβία, ειδοποιήθηκε από τον VAR, Τάσο Παπαπέτρου να δει τη φάση, όπως κι έγινε.

Στο ριπλέι φαίνεται διπλό χέρι, τόσο από τον Αουγκούστο, όσο και από τον Μαουρίτσιο.

Προς έκπληξη όλων, ο ρέφερι έδωσε συνέχεια στο παιχνίδι και δεν καταλόγισε το καταφανέστατο πέναλτι υπέρ των γηπεδούχων.Ο Γιοβάνοβιτς πήγε στην οθόνη του VAR, είδε τη φάση από πολλές διαφορετικές λήψεις, στις οποίες φαίνεται πεντακάθαρα ότι υπάρχει πέναλτι, αλλά όταν επέστρεψε στον αγωνιστικό χώρο έδειξε να συνεχιστεί το παιχνίδι.

ΑΕΛ - ΠΑΟΚ: Τα highlights της αναμέτρησης

Σε εκείνο το σημείο, το σκορ ήταν 0-1 υπέρ του ΠΑΟΚ, χάρη σε γκολ του Λημνιού από το 14ο λεπτό.

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Σρντιάν Γιοβάνοβιτς (Σερβία)

Βοηθοί: Ούρος Στοϊκοβιτς (Σερβία), Μίλαν Μιχαϊλοβιτς (Σερβία)

4ος: Πέτρος Τσαγκαράκης (Χανίων)

VAR: Τάσος Παπαπέτρου (Αθηνών)

AVAR: Ανδρέας Φωτόπουλος (Αθηνών)