ΠΑΟΚ – ΟΦΗ 4-0: Ξεμπλόκαρε στο β’ ημίχρονο (vid)

Ο ΠΑΟΚ ήταν ανύπαρκτος στο πρώτο ημίχρονο της αναμέτρησης της Τούμπας με τον ελλιπέστατο ΟΦΗ αλλά στην επανάληψη με πρωταγωνιστή τον Άκπομ, πήρε άνετα τη νίκη με 4-0, σε ένα ματς όπου κέρδισε  δυο πέναλτι

Ο ΠΑΟΚ κέρδισε τον ΟΦΗ με 4-0 στην Τούμπα και παραμένει πίσω από τον πρωτοπόρο Ολυμπιακό.

Οι Θεσσαλονικείς τα βρήκαν σκούρα στο πρώτο ημίχρονο απέναντι στον ελλιπέστατο ΟΦΗ – οκτώ παίκτες εκτός – που είχε την ευκαιρία στο 37’ με τον Σεμέδο για να περάσει μπροστά.

ΠΑΟΚ - ΟΦΗ 4-0: Τα γκολ της αναμέτρησης (vid)

Στην επανάληψη, ο Φερέιρα με την είσοδο των Μαουρίσιο, Λημνιού διόρθωσε την κάκιστη εικόνα της ομάδας του, που μέσα σε 20 λεπτά σκόραρε τρεις φορές με τον Άκπομ να είναι ο πρωταγωνιστής (51’, 60’) και τον Λάμπρου να γράφει το 3-0 στο 66’ μετά το λάθος του Σωτηρίου.

Ο Αουγκούστο 83’ διαμόρφωσε το τελικό 4-0 για τον ΠΑΟΚ που μετά το αγχωτικό πρώτο 45λεπτο, έφτασε σε μια άνετη νίκη.