ΑΕΛ - Βόλος 2-1: Διπλό ημίχρονο - άσος τελικό! (highlights)

Μεγάλη ανατροπή για την Λάρισα, η οποία επικράτησε 2-1 του Βόλου, στο πλαίσιο της 12ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Super League 1.

Με υπερπροσπάθεια και τεράστια ψυχικά αποθέματα στο δεύτερο ημίχρονο, η ΑΕΛ πήρε από το παιχνίδι με αντίπαλο τον Βόλο αυτό που της στέρησε η τύχη στο πρώτο ημίχρονο, διάστημα στο οποίο είχε δύο δοκάρια.

ΑΕΛ - Βόλος 2-1: Τα highlights του αγώνα

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 38’, με πολύ ωραίο τελείωμα με το αριστερό για τον Τόρες στη γωνία του Κρίστινσον.

Νωρίτερα και συγκεκριμένα στο 8' η ΑΕΛ είχε δοκάρι, σε σουτ του Φατιόν, ενώ την ίδια κατάληξη είχε και το δυνατό σουτ του Καρανίκα στο 45'.

Στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου, ο Βόλος έχασε τεράστια ευκαιρία να κάνει το 0-2, όταν ο Μουνίθ βρέθηκε μόνος του απέναντι στον Κρίστινσον, αλλά σάστισε και πλάσαρε άσχημα πάνω του.

Η μεγάλη ανατροπή για την ΑΕΛ ήρθε στην επανάληψη. Στο 57’ ο Φατιόν με άψογη εκτέλεση πέναλτι ισοφάρισε σε 1-1. Το πέναλτι έκανε ο Τσίκα, απομακρύνοντας με το χέρι την μπάλα σε σέντρα στην περιοχή της ομάδας του.

Και η λύτρωση ήρθε στο 84’: Ο Ντάουντα μετά τις χαμένες ευκαιρίες του εξιλεώθηκε με το πλασέ για το 2-1, από το βολέ του… Κρίστινσον από τη μια περιοχή στην άλλη! «Κοιμήθηκε» η άμυνα του Βόλου!