ΠΑΟΚ: 41 λεπτά καθυστερήσεις στα 5 παιχνίδια του στην Τούμπα!

Είκοσι δύο λεπτά καθυστερήσεις κρατήθηκαν στην Τούμπα, στα ντέρμπι του ΠΑΟΚ με Άρη και Παναθηναϊκό. Και στα δύο παιχνίδια ο Δικέφαλος σκόραρε στον έξτρα χρόνο και απέφυγε την πρώτη του φετινή ήττα. Διαβάστε αναλυτικά πόσες καθυστερήσεις έχουν κρατηθεί στους αγώνες του ΠΑΟΚ στην Τούμπα φέτος!

Ο ΠΑΟΚ κατάφερε στις καθυστερήσεις με το πέναλτι-γκολ του Αντελίνιο Βιεϊρίνια να ισοφαρίσει τον Παναθηναϊκό σε 2-2, σε έναν αγώνα που ολοκληρώθηκε 11 λεπτά μετά το 90'.

Αξίζει όμως να ρίξει κάποιος μια ματιά στα εντός έδρας παιχνίδια του Δικεφάλου (τα οποία δεν μεταδίδονται τηλεοπτικά) και τα λεπτά καθυστερήσεων που κρατούνται από τον εκάστοτε διαιτητή.

Συγκεκριμένα, 41 λεπτά καθυστερήσεις έχουν κρατηθεί στα 5 φετινά εντός έδρας παιχνίδια του ΠΑΟΚ!!! Δηλαδή κατά μέσο όρο 8,2 λεπτά!!!

Οι λιγότερες καθυστερήσεις έχουν κρατηθεί στον αγώνα με τον Παναιτωλικό για την 1η αγωνιστική της Super League 1 και ήταν 5 λεπτά. Δυο παιχνίδια έχουν λήξει στο 90'+11, αυτά με Άρη και Παναθηναϊκό, ένα στο 90'+6 με τον Πανιώνιο και ένα στο 90'+7 με την Λαμία.

Στους αγώνες που κρατήθηκαν και τα περισσότερα λεπτά εξτρά χρόνου (με Άρη και Παναθηναϊκό) η ομάδα του Αμπέλ Φερέιρα έχανε και ισοφάρισε στις τελευταίες στιγμές.

Αυτό συνέβη με τον Άρη όπου σκόραρε ο Μίσιτς στο 90'+9 και το παιχνίδι έληξε με 2-2 όπως επίσης και στην αναμέτρηση της περασμένης Κυριακής με τον Παναθηναϊκό όπου ο Βιεϊρίνια έφερε το παιχνίδι στα ίσα στο 90'+11.

Δείτε αναλυτικά τα λεπτά των καθυστερήσεων των αγώνων του ΠΑΟΚ στην Τούμπα:

ΠΑΟΚ - Παναιτωλικός: 2-1 ( Σβιντέρσκι 27', Μίσιτς 76', Ντάλσιο 90'+2'), λήξη αγώνα 90'+5'

ΠΑΟΚ - Πανιώνιος: 2-1 (Ακπόμ 14', Σβιντέρσκι 74', Τσιλούλης 57'), λήξη αγώνα 90+7

ΠΑΟΚ - Άρης: 2-2 (Μάτος 6', Μίσιτς 90'+9', Ιντέγε 4', Ματίγια 88'), λήξη αγώνα 90+11

ΠΑΟΚ - Λαμία: 3-0 ( Μίσιτς 2', Λημνιός 6', Σβιντέρσκι 11'), λήξη αγώνα 90+7

ΠΑΟΚ - Παναθηναϊκός: 2-2 ( Βιεϊρίνια 65', 90'+11', Ζαχίντ 44', Μακέντα 87'), λήξη αγώνα 90+11