Ατρόμητος - Παναιτωλικός 2-0: Με Μανούσο και VAR (highlights)

Με δυο γκολ που σημείωσε ο Γιώργος Μανούσος στο 1΄ και στο 86΄, ο Ατρόμητος υπέταξε 2-0 τον Παναιτωλικό στο Περιστέρι...

Ο Ατρόμητος ξεκίνησε με γκολ από τα «αποδυτήρια» και συγκεκριμένα μόλις στο 1ο λεπτό, όταν ο Μανούσος εκμεταλλεύτηκε την ασίστ του Ούμπιντες, κι αφού προηγουμένως ο Βρέσκας συμβουλεύτηκε το VAR.

Τα γκολ του αγώνα

Στο 19ο λεπτό ο Γούτας «σημάδεψε» με κεφαλιά το δοκάρι του Κνετ. Στο 71΄ ακυρώθηκε γκολ του Μοράρ, πάλι καθ΄ υπόδειξη του VAR, σε πολύ δύσκολη φάση, με αποτέλεσμα να αποβληθεί στις διαμαρτυρίες ο βοηθός του Λουίς Κάστρο.

Τη νίκη για τους γηπεδούχος «κλείδωσε» ο Μανούσος με το δεύτερο τέρμα του στον αγώνα, που σημειώθηκε στο 87ο λεπτό. Στο έκτο λεπτό των καθυστερήσεων αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα ο Γιοβάνοβιτς. Η ομάδα του Αγρινίου παραμένει χωρίς βαθμό στο πρωτάθλημα.