Φιλική νίκη του Αστέρα Τρίπολης επί του Πανιωνίου με 1-0

Ο Αστέρας Τρίπολης επικράτησε εντός έδρας του Πανιωνίου με 1-0 σε αγώνα φιλικού χαρακτήρα.

Σε μία αναμέτρηση που διεξήχθη κάτω από αρκετή ζέστη στην Τρίπολη, ο Αστέρας Τρίπολης επικράτησε του Πανιωνίου με 1-0.

Στο πρώτο μέρος οι Αρκάδες έδειξαν πιο ευδιάθετοι αλλά οι Νεοσμυρνιώτες ήταν αυτοί που έφτασαν κοντά στα αντίπαλα δίχτυα. Στο 12ο λεπτό ο Καμαρά έπιασε μία ωραία κεφαλιά έπειτα από εκτέλεση κόρνερ και έστειλε τη μπάλα στο δοκάρι.

Η απάντηση από πλευράς γηπεδούχων ήρθε στο 19' με κεφαλιά του Αντζουλά. Στο δεύτερο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι βρέθηκαν για δεύτερη φορά κοντά στο γκολ αλλά ο Ντομίνγκεζ στο 54' αστόχησε εξ' επαφής.

Το μοναδικό γκολ σημειώθηκε στο 83' χάρη σε Κυριακόπουλου έπειτα από την απόκρουση του Μαλέρμπ.

Αστέρας Τρίπολης: Μιχαήλ, Κώτσιρας, Κυριακόπουλος, Αντζουλάς, Πασαλίδης, Βαλιέντε, Ιγκλέσιας, Μπόρχα Φερνάντεθ, Μαρκ Φερνάντεθ, Καπίγια, Δουβίκας.

Πανιώνιος: Μαλέρμπ, Ντομίνκεζ, Κούρντι, Σαραμαντάς, Τσιλούλης, Ευαγγέλου, Κόρμπος, Οικονομίδης, Αρτσε, Παπανικολάου, Καμαρά