Φιλική ήττα για τον ΟΦΗ από την Έουπεν με 3-1

Την ήττα με 3-1 γνώρισε ο ΟΦΗ στο Βέλγιο από την Έουπεν σε αγώνα φιλικού χαρακτήρα.

Με ήττα συνέχισε τα φιλικά προετοιμασίας του ο ΟΦΗ στο Βέλγιο. Οι Κρητικοί κάμφθηκαν από της Έουπεν με 3-1.

Οι Βέλγοι μόλις στο 9' πήραν το προβάδισμα με γκολ του Τσιανπιτσέτι αλλά οι «ασπρόμαυροι» κατάφεραν να ισοφαρίσουν στο 37'.

Ο Ντούνης εκτέλεσε το κόρνερ και ο Πέρσον με κεφαλιά έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα για το 1-1.

Στο 43' ο ΟΦΗ κέρδισε πέναλτι με τον Νέιρα, ο οποίος ήταν άστοχος από την άσπρη βούλα. Ένα λεπτό πριν το φινάλε του πρώτου μέρους όμως Μπαουτίστα σκόραρε για το 2-1. Στο δεύτερο ημίχρονο η βελγική ομάδα πέτυχε το τρίτο της τέρμα στο 68' με τον Λάουρεν.

Έουπεν: Βαν Κρόμπριτζ, Κοχ, Μολίνα, Μαρέ, Τσιανπιτσέτι, Λορέν, Τογιοκάβα, Μπαουτίστα, Μποντέλ, Γκνάκα, Λαπένα.

ΟΦΗ: Δερμιτζάκης (54’ Σωτηρίου), Μαρινάκης (53’ Μπράουν), Μεγιάδο (46’ Νάστος), Περδίκης (53’ Γιαννούλης), Μπολάκης (53’ Κοροβέσης), Σουρνάκης (53’ Α. Ναμπί), Νέιρα, Τσιλιανίδης, Ντίνας (53’ Σ. Ναμπί), Φερέιρα (46’ Σεμέντο), Πέρσον (46’ Μάνος).