Δύο γκολ ο Γκιγιέρμε και 2-0 ο Ολυμπιακός κόντρα στην Ξάνθη (vid)

Ο Βραζιλιάνος εκμεταλλεύθηκε άριστα το κόρνερ του Φορτούνη και με κεφαλιά νίκησε τον Ζίβκοβιτς για το 1-0 στο 10ο λεπτό, ενώ σκόραρε ξανά στο 16' από ασίστ του Ομάρ! Δείτε τα γκολ σε βίντεο.

Ο Ολυμπιακός υποδέχεται την Ξάνθη στο «Γ. Καραϊσκάκης» στο πλαίσιο της 28ης αγωνιστικής της Super League.

Οι «ερυθρόλευκοι» του Πέδρο Μαρτίνς ξεκίνησαν εκπληκτικά τον αγώνα, παίρνοντας προβάδισμα από το 10ο μόλις λεπτό χάρη σε κεφαλιά του Γκιγιέρμε.

Ο Βραζιλιάνος σκόραρε για δεύτερο σερί παιχνίδι ύστερα από αυτό στο Αγρίνιο, εκμεταλλευόμενος το κόρνερ του Φορτούνη από δεξιά.

Δείτε ΕΔΩ το 1-0 του Ολυμπιακού με τον Γκιγιέρμε

Έξι λεπτά αργότερα, ο Γκιγιέρμε βρήκε ξανά δίχτυα, αυτή τη φορά με πλασέ στην κίνηση ύστερα από ωραία συνεργασία των Ζιλ Ντίας και Ομάρ, για να γράψει έτσι το 2-0 των Πειραιωτών.

Δείτε ΕΔΩ το 2-0 του Ολυμπιακού ξανά με τον Γκιγιέρμε