Ημιτελικός Πρωταθλήματος Κ-15: Ηττα και αποκλεισμός του Ολυμπιακού από τον ΠΑΟΚ (vid)

Ο Ολυμπιακός δεν κατάφερε να προκριθεί στον τελικό του πρωταθλήματος της Super League K-15, καθώς ηττήθηκε 1-2 από τον ΠΑΟΚ στο ΔΑΚ Λαμίας.

Ο ΠΑΟΚ, παρότι βρέθηκε πίσω στο σκορ, κατάφερε να κάνει την ανατροπή και να εξασφαλίσει για 6η φορά τη συμμετοχή του στον τελικό της Κυριακής (7/4), όπου θα κριθεί ο φετινός πρωταθλητής.

Μόλις στο 3', ο Ολυμπιακός προηγήθηκε με εκπληκτικό γυριστό σουτ του Πάνου μέσα από την περιοχή, αλλά ο Δικέφαλος απάντησε με δύο γκολ στην επανάληψη.

Στο 41' (σε αυτή την κατηγορία τα ημίχρονα διαρκούν από 40 λεπτά), ο Κούτσιας εκμεταλλεύτηκε λάθος της άμυνας του Ολυμπιακού και με σουτ από το ύψος της περιοχής ισοφάρισε σε 1-1.

Στο 64' νέα αδράνεια στην άμυνα του Ολυμπιακού και ο Ζίλο με κοντινό σουτ, έκανε το 2-1, που έμελλε να είναι και το τελικό αποτέλεσμα.

Στο 77', ο Κατσαούνος έχασε μεγάλη ευκαιρία από κοντά να στείλει το παιχνίδι στα πέναλτι, ενώ στο 79' ο ΠΑΟΚ είχε δοκάρι σε κεφαλιά του Μπάμπουρα!