ΠΑΟΚ - Πανιώνιος 3-0: Δώρο ανανέωσης από τον Μπίσεσβαρ!

Με γκολ των Μπίσεσβαρ, Βιεϊρίνια και Σάκχοφ ο ΠΑΟΚ υπέταξε με 3-0 τον Πανιώνιο στην Τούμπα.

Χωρίς να συναντήσει αντίσταση, σύμφωνα και με την παράδοση και με πρωταγωνιστές τον Μπίσεσβαρ, που ανανέωσε για τρία χρόνια το συμβόλαιό του πριν από την σέντρα και τον Βιεϊρίνια, που σκόραρε για δεύτερο σερί ματς, ο ΠΑΟΚ νίκησε 3-0 στην Τούμπα τον Πανιώνιο και συνέχισε την προσπάθεια που κάνει για την κατάκτηση του τίτλου.

Ο Ολλανδός μέσος πέτυχε ένα εντυπωσιακό γκολ μόλις στο 11’ ανοίγοντας μόνος του όλη την άμυνα του Πανιωνίου και έδιωξε νωρίς το άγχος και την πίεση για τη νίκη. Στο 40’ ο Σιδηρόπουλος απέβαλλε τον Μακρύλλο με δεύτερη κίτρινη κάρτα και τα πράγματα για τον ΠΑΟΚ έγιναν ακόμη πιο εύκολα.

Στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου ο Βιεϊρίνια με μονοκόμματο σουτ έκανε το 2-0 κι εκεί ουσιαστικά τελείωσε και το παιχνίδι. Στο δεύτερο ημίχρονο ο Σάκχοφ πέτυχε ένα εύκολο γκολ και διαμόρφωσε το τελικό σκορ μέσα σε πανηγυρισμούς.