Φιλική νίκη του Απόλλωνα κόντρα στον Πανιώνιο

Με 4-3 επιβλήθηκαν οι παίκτες του Απόλλων σε φιλικό παιχνίδι που διεξήχθη στο γήπεδο της Ριζούπολης

Ο Απόλλων Σμύρνης επικράτησε με 4-3 του Πανιωνίου σε αγώνα «ξεμουδιάσματος».

Το σκορ άνοιξαν οι ''κυανέρυθροι'' μόλις στο πρώτο λεπτό με γκολ του Σαββίδη. Οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν στο πρώτο τέταρτο του αγώνα με σουτ του Στόουκς ενώ ο ίδιος παίκτης ευστόχησε σε πέναλτι έπειτα από ανατροπή του Ελμπάζ από τον Μπαντή. Στο δεύτερο ημίχρονο οι Νεοσμυρνιώτες σκόραραν για το 3-1 χάρις σε τέρμα Σιαστραβάνη. Ο Πανιώνιος αντέδρασε και μείωσε με τον Μασούρα στο 57΄για να έρθει πέντε λεπτά μετά ο Σπιριντόνοβιτς να ισοφαρίσει με απευθείας εκτέλεση φάουλ.

Το τελικό σκορ διαμόρφωσε ο Κονέ στο 75' με πλασέ.

Οι συνθέσεις:

ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ: Χουάντερσον (46’ Τσόβιτς), Στάθης (46’ Μάατσεν), Κούρος (46’ Καλλέργης, 80’ Κατσάρας), Κύργιας (46’ Μπαρτολίνι), Ζησόπουλος (46’ Κοντοές), Μενδρινός (46΄ Τσουκαλάς), Κονέ (46’ Σιατραβάνης), Χουάρες (46’ Παπάζογλου), Αλμπάνης (46’ Ανιέτε), Στόουκς (46’ τεβέσα), Ελμπάζ (46’ Καστιγέχος)

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ: Μπαντής, Παπαγεωργίου, Γκιοατά (35’ Νόβακ), Σταυρόπουλος, Σαραμαντάς (60’ Ντουρμισάι), Κόρμπος (46’ Πινιώτης), Σιώπης (46’ Μακρύλλος), Σπιριντόνοβιτς, Βουκελάτος, Σαββίδης, Μασούρας (60’ Οικονομίδης)