Πανιώνιος-Λεβαδειακός 1-1: «Χ»ρυσή αλλαγή ο Άλμπεργκ

Ο Ολλανδός Άλμπεργκ έσωσε στο 95΄ την παρτίδα για τον Πανιώνιο στο ματς με τον Λεβαδειακό (1-1).

O Πανιώνιος βομβάρδισε την εστία του Λεβαδειακού, είχε 20 τελικές, δυο δοκάρια, πέντε μεγάλες χαμένες ευκαιρίας και παρόλα αυτά παραλίγο να φύγει ηττημένος από το τερέν. Τελικά στο 95΄ο Ολλανδός Άλμπεργκ που είχε έρθει από τον πάγκο του έδωσε το φιλί της ζωής.

Για τους κυανέρυθρους «μοιραίος παίκτης» ήταν ο Σπιριντόνοβιτς που έχασε σημαντικές ευκαιρίες στο 16΄ και 32΄. Το γκολ τελικά ήρθε από την άλλη πλευρά, στη μοναδική καλή αντεπίθεση του Λεβαδειακού, όταν ο 19χρονος Φώτης Ιωαννίδης πλάσαρε τον Κότνικ στο 41΄(0-1).

Στο β΄ημίχρονο ο Μασούρας είχε δυο δοκάρια, στο 68΄και στις καθυστερήσεις. Κι εκεί που νόμιζε ότι «την έβγαλε καθαρή» ο Μπάγιτς δέχθηκε το γκολ στο 95΄ από το μακρινό σουτ του Άλμπεργκ