ΟΦΗ: Επικεντρώνεται στον αγώνα με τον Αστέρα Τρίπολης
Ο ΟΦΗ ξεκίνησε την προετοιμασία του για το παιχνίδι με τον Αστέρα Τρίπολης στο πλαίσιο των play out της Super League.
![ΟΦΗ: Επικεντρώνεται στον αγώνα με τον Αστέρα Τρίπολης](https://www.fosonline.gr/media/news/2024/04/23/298955/main/ofh.jpg)
Την πρώτη τους προπόνηση έκαναν οι παίκτες του ΟΦΗ ενόψει του αγώνα με τον Αστέρα Τρίπολης (27/4, 20:00) στο πλαίσιο των play out της Super League.
Η ΠΑΕ ΟΦΗ αναφέρει: «Στο Βαρδινογιάννειο αθλητικό κέντρο επέστρεψαν σήμερα (23/4) οι ποδοσφαιριστές της ομάδας μας, για την πρώτη προπόνηση μετά τη νίκη κόντρα στον Βόλο ΝΠΣ.
Το πρόγραμμα περιελάμβανε ασκήσεις μυϊκής ενδυνάμωσης, ασκήσεις κυκλοφορίας της μπάλας και αγωνιστικό παιχνίδι.
Ο Γιάννης Αποστολάκης προπονήθηκε κανονικά, ενώ ο Ανδρέας Αδαμάκης έκανε θεραπεία λόγω τραυματισμού στον αγώνα της Κ19 με τον ΠΑΟΚ, με την κατάστασή του να επανεκτιμάται τις επόμενες ημέρες. Ο Ηλίας Σημαντηράκης συνέχισε ατομικό πρόγραμμα. Επόμενη προπόνηση έχει προγραμματιστεί για αύριο, Τετάρτη (24/4), στις 10:30».