Η κριτική των παικτών του ΠΑΟΚ

Ο ΠΑΟΚ ηττήθηκε με 2-1 στο «Γ. Καραϊσκάκης» έχοντας αρκετούς από τους παίκτες του σε μέτρια βραδιά.

ΚΟΤΑΡΣΚΙ

Έκανε την απόκρουση στο πέναλτι του Ποντένσε πέφτοντας σωστά στην αριστερή του γωνία, ενώ σε γενικές γραμμές έχει κάνει αρκετά καλό ματς.

ΣΑΣΤΡΕ

Προσπάθησε να βοηθήσει στην ανάπτυξη του ΠΑΟΚ, ειδικά στο πρώτο ημίχρονο, αλλά επί της ουσίας δεν κατάφερε να δημιουργήσει καταστάσεις.

Ολυμπιακός: Είχε πολλούς διακριθέντες, κομβικός Ιμπόρα

ΚΕΝΤΖΙΟΡΑ

Η άμυνα το ΠΑΟΚ βρέθηκε πολλές φορές εκτεθειμένη και ο Κεντζιόρα προσπάθησε πολλές φορές να συμμαζέψει την κατάσταση.

ΚΟΥΛΙΕΡΑΚΗΣ

Έχει κάνει το πέναλτι στον Ναβάρο, ενώ τον έχει χάσει σε άλλες δύο περιπτώσεις που ο Ισπανός βγήκε οφσάιντ. Αντιμετώπισε πολλά προβλήματα, ενώ δεν μπόρεσε να δημιουργήσει από τα μετόπισθεν.

ΜΠΑΜΠΑ

Έμεινε καθηλωμένος στην άμυνα του και δεν μπόρεσε να προκαλέσει προβλήματα στον Ολυμπιακό όπως είχε κάνει στο ματς της κανονικής διάρκειας. Από τα δικά του πόδια, ωστόσο έγινε η φάση του 77’.

ΜΕΪΤΕ

Μακριά από τον καλό του εαυτό ο Γάλλος χαφ έχασε τη μάχη της μεσαίας γραμμής αν και στο β’ μέρος έκανε προσπάθεια να ανεβάσει την απόδοση του.

ΟΖΝΤΟΕΦ

Δεν μπόρεσε να προσφέρει στη μεσαία γραμμή του ΠΑΟΚ και μαζί με τον Μεϊτέ έμεινε και αυτός στη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα μακριά από τον καλό του εαυτό.

ΖΙΒΚΟΒΙΤΣ

Έχει κάνει την ασίστ στον Μάρκος Αντόνιο στο γκολ, αλλά δεν πήρε σωστές αποφάσεις στην επίθεση. Προσπάθησε, ωστόσο να δημιουργήσει καταστάσεις, αλλά δεν του βγήκε το παιχνίδι.

ΜΟΥΡΓΚ

Πολύ λίγα πράγματα από τον Αυστριακό που δεν φάνηκε ιδιαίτερα στον αγωνιστικό χώρο.

ΤΑΙΣΟΝ

Μπλοκαρίστηκε στο πρώτο ημίχρονο, αν και ήταν παίκτης που είχε διάθεση για να πάρει προσπάθειες.

ΤΟΜΑΣ

Δεν έχει τροφοδοτηθεί από τους συμπαίκτες του αν και ήταν παίκτης που είχε αρκετή διάθεση και έτρεξε πολύ.

ΑΛΛΑΓΕΣ

ΝΤΕΣΠΟΝΤΟΦ

Ο Λουτσέσκου περίμενε ότι θα πάρει κάτι από τις στατικές φάσεις του Ντεσπόντοφ που πέρασε στο γήπεδο στο 60’, αλλά στην ουσία δεν έδωσε το κάτι παραπάνω.

ΣΑΜΑΤΑ

Έδωσε φρεσκάδα στην ομάδα του όταν μπήκε, αλλά όχι κάτι περισσότερο.

ΣΒΑΜΠ

Πέρασε στο παιχνίδι στο 74’ και είναι αλήθεια ότι συμμάζεψε κάπως την κατάσταση στη μεσαία γραμμή για τον ΠΑΟΚ.

ΟΤΟ

Ο Γιόνι πέρασε στον αγωνιστικό χώρο στο 80’, αλλά αντιμετώπισε δυσκολίες από την πλευρά του.

ΑΝΤΟΝΙΟ

Στο 80ο λεπτό μπήκε στο ματς και κατάφερε να σκοράρει στις καθυστερήσεις βάζοντας τον ΠΑΟΚ στο κόλπο.