Γρηγορίου: «Να μην παρατάμε τα παιχνίδια»

Ο Μιχάλης Γρηγορίου μίλησε για το παιχνίδι του ΠΑΣ Γιάννινα με τον ΠΑΟΚ στο γήπεδο της Τούμπας.

Ο Μιχάλης Γρηγορίου δεν θα μπορούσε να είναι ικανοποιημένος μετά την ήττα του ΠΑΣ Γιάννινα από τον ΠΑΟΚ με 4-0. Ο τεχνικός της ομάδας της Ηπείρου στις δηλώσεις του μετά το τέλος της αναμέτρησης στάθηκε στην αντίδραση που είχαν οι παίκτες του μετά το 3-0.

Αναλυτικά ο Μιχάλης Γρηγορίου δήλωσε στη Nova:

«Νομίζω ότι το παιχνίδι αντέχει σε κριτική για το πρώτο ημίχρονο. Στο πρώτο ημίχρονο είχαμε δύο σημαντικές ευκαιρίες για να προηγηθούμε και να ισοφαρίσουμε. Τίποτα από αυτά δεν συνέβη. Στο δεύτερο ημίχρονο μετά τα γκολ του Μεϊτέ και του Τζίμα ο ΠΑΟΚ κλείδωσε τη νίκη και στη συνέχεια το παιχνίδι ήταν διαδικαστικό.

Το δεύτερο γκολ το θεωρώ τυχερό και ήταν δεύτερη μπάλα από στατική φάση. Όταν έγινε το 2-0 η ψυχολογία των παιδιών έπεσε. Δεχτήκαμε ένα γρήγορο τρίτο τέρμα και εκεί πρέπει να το διορθώσουμε να μην τους παίρνει από κάτω και να μην παρατάνε τα παιχνίδια. Πρέπει να μπορέσουμε να διεκδικούμε τα παιχνίδια. Στο μυαλό μας ήταν το ντέρμπι επιβίωσης».