Μελ: «Γι' αυτό πέσαμε στο δεύτερο ημίχρονο»

Ο Πέπε Μελ μίλησε για το παιχνίδι του ΟΦΗ με τη Λαμία και εξήγησε το λόγο που έπεσε η απόδοση της ομάδας του στο δεύτερο ημίχρονο.

Ο ΟΦΗ δεν κατάφερε ούτε κόντρα στη Λαμία να βάλει τέλος στο αρνητικό του σερί και να πάρει τη νίκη. Η ομάδα της Κρήτης έμεινε στο 1-1 με το συγκρότημα από τη Φθιώτιδα και ο Πέπε Μελ μετά το τέλος του αγώνα δήλωσε:

«Νομίζω το πρώτο γκολ που δεχτήκαμε μας έκανε να έχουμε αμφιβολίες για το παιχνίδι μας, αλλά νομίζω ότι κάναμε ένα πολύ καλό πρώτο ημίχρονο. Στο δεύτερο ημίχρονο προσπαθήσαμε να νικήσουμε χρησιμοποιώντας την καρδιά περισσότερο παρά το μυαλό μας. Οι ποδοσφαιριστές μας φοβήθηκαν περισσότερο μη δεχτούν κάποια κόντρα επίθεση και πάθουν τη ζημιά.

Το πρόβλημα που έχει ο ΟΦΗ είναι ότι ο Νέιρα, ο Μπάκιτς καιο Τοράλ ήταν σε πολύ καλό επίπεδο φυσικής κατάστασης. Στο δεύτερο ημίχρονο φάνηκε η πτώση της ομάδας λόγω της πτώσης αυτών των ποδοσφαιριστών».