Για δεύτερη φορά ο Ολυμπιακός μένει πίσω στο σκορ

Οι Πειραιώτες έχουν μπροστά τους ένα ημίχρονο για να γυρίσουν το εις βάρος τους 1-0 κάτι που δεν είχαν καταφέρει την προηγούμενη φορά.

Το γκολ του Βουό στο 35’ έστειλε ΟΦΗ και Ολυμπιακό στα αποδυτήρια με τους Κρητικούς να είναι αυτοί που προηγούνται στο σκορ. Οι Πειραιώτες κάνοντας ένα κακό πρώτο μέρος βρίσκονται πίσω στο σκορ πληρώνοντας και την αδράνεια της άμυνας τους στη συγκεκριμένη φάση.

Αυτό γίνεται το δεύτερο ματς που ο Ολυμπιακός βρίσκεται πίσω στο σκορ και καλείται να το γυρίσει. Το πρώτο ήταν το εντός έδρας με τον ΠΑΟΚ όταν οι Θεσσαλονικείς είχαν προηγηθεί με εκείνο το αυτογκόλ του Βούκοβιτς στο 49’.

Οι Πειραιώτες για δεύτερη φορά στο ελληνικό πρωτάθλημα βρίσκονται πίσω στο σκορ και έχουν μπροστά τους ένα ημίχρονο για να γυρίσουν την εις βάρος τους κατάσταση και να πάρουν το διπλό στην Κρήτη.