Αστέρας Τρίπολης – ΟΦΗ 3-0: Οι Αρκάδες διατήρησαν την παράδοση…

Ο Αστέρας Τρίπολης καθάρισε το ματς από το πρώτο εικοσάλεπτο και νίκησε εύκολα τον ΟΦΗ με 3-0

Ο Αστέρας Τρίπολης διατήρησε την παράδοση που τον θέλει να είναι αήττητος στις εντός έδρας αναμετρήσεις με τον ΟΦΗ, πήρε τη νίκη με 3-0 και σε 12 αγώνες έχει να επιδείξει 8 νίκες και 4 ισοπαλίες. Αυτό ήταν το πρώτο τρίποντο των «κυανοκίτρινων» στο πρωτάθλημα της Σούπερ Λιγκ 1. Στο πρώτο μέρος οι Αρκάδες έπαιζαν με αντεπιθέσεις και γεμίσματα και ευτύχησαν στ πρώτο 20λεπτο να βρίσκονται μπροστά στο σκορ με 2-0. Στο ίδιο διάστημα ο ΟΦΗ κυνήγησε με ατομικές προσπάθειες να ανοίξει την άμυνα των Πελοποννήσιων, αλλά δεν έκανε αισθητή την παρουσία του στην εστία του Παπαδόπουλου,

Στην επανάληψη ο Αστέρας προσπάθησε να διατηρήσει τα κεκτημένα, ενώ ο ΟΦΗ έγινε πιο απειλητικός, αλλά και πάλι δεν κατάφερε να πετύχει κάποιο γκολ. Μάλιστα οι Αρκάδες σημείωσαν τρίτο γκολ στο 96’ με τον Καλτσά και διαμόρφωσαν έτσι το τελικό 3-0.