Πανσερραϊκός - Παναιτωλικός 2-3: Στην εκπνοή με Τορεχόν (highlights)

Με γκολ του Τορεχόν στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων ο Παναιτωλικός επικράτησε 3-2 του Πανσερραϊκού, στο παιχνίδι με το οποίο άνοιξε η αυλαία του φιλαθρωπικού τουρνουά που διοργανώνει ο Βόλος, με τη συμμετοχή και του Αστέρα Τρίπολης.

Οι νεοφώτιστοι στην Σούπερ Λιγκ άνοιξαν το σκορ μόλις στο 6' με τον Τόμας, αλλά οι Αγρινιώτες «απάντησαν» πολύ γρήγορα, καθώς στο 14' ο Καρέλης ισοφάρισε με πέναλτι, που κέρδισε ο Τορεχόν από τον Οικονόμου. Μάλιστα, λίγο πριν το ημίχρονο, η ομάδα του Γκάμπριελ Σούρερ πήρε κεφάλι στο σκορ με κεφαλιά του Ντίας.

Στο δεύτερο ημίχρονο το παιχνίδι είχε καλύτερο ρυθμό και χρειάστηκε να φτάσουμε στο 81' για να φέρει ο Πανσερραϊκός το ματς στα ίσα (2-2) με εντυπωσιακό σουτ του Γούλερι. Λίγο πριν οι δύο ομάδες οδηγηθούν στη διαδικασία των πέναλτι και συγκεκριμένα στο 90'+3' ο Τορεχόν με προβολή στο δεύτερο δοκάρι διαμόρφωσε το τελικό 3-2 υπέρ της ομάδας του.