Κηφισιά - Φρανκ Μπόραν 2-0: Φιλική νίκη στο ντεμπούτο Μποτία και Ιπαλίμπο

Φιλική νίκη με 2-0 επί της Φρανκ Μπόραν πέτυχε η Κηφισιά στο Ντεμπούτο των Μποτία και Ιπαλίμπο

Με 2-0 επικράτησε η Κηφισιά επί της Φρανκ Μπόραν σε φιλική αναμέτρηση στο πλαίσιο της προετοιμασίας της ομάδας των Βορείων Προαστίων, επί ολλανδικού εδάφους.

Η νίκη αυτή συνδυάστηκα και από το ντεμπούτο των νέων αποκτημάτων Αλμπέρτο Μποτία και Τζακ Ιπαλίμπο.

Ο Νιγηριανός χαφ μάλιστα πέτυχε και το ένα εκ των δύο γκολ της ομάδας του, ανοίγοντας το σκορ στο 64ο λεπτό της αναμέτρησης με όμορφη κεφαλιά, μόλις τέσσερα λεπτά από τη στιγμή που πέρασε στον αγωνιστικό χώρο. Το δεύτερο γκολ πέτυχε ο Ανδρέας Τετέι στο 76' με ωραίο σουτ εντός περιοχής.

Πάνος Πρίτσας, Λούκα Τσάπαν, Γιάννης Νικοπολίδης και Θοδωρής Αντωνόπουλος δεν πήραν χρόνο συμμετοχής από τον Γιάννη Αναστασίου, ο καθένας για διαφορετικούς λόγους.

Επόμενο φιλικό (και τελευταίο στην Ολλανδία) την ερχόμενη Παρασκευή (4/8) απέναντι στην Γκόου Αχέντ Ινγκλς.

Κηφισιά (Γιάννης Αναστασίου): Κρίστινσον (60' Αναγνωστόπουλος), Σάκιτς (60' Σμπώκος), Παρράς (60' Μπαρμπόσα), Βαφέας (60' Μποτία), Αντούνες (60' Ιπαλίμπο), Πέιος (46' Σπίνος), Παπασάββας (60' Κωνσταντακόπουλος), Μασούρας (75' Μπάκος), Νίνης (46' Τετέι), Αντερέγκεν (75' Δημοσθενιάδης), Οζέγκοβιτς.