Παναιτωλικός – Αστέρας Τρίπολης 1-2: Φιλική νίκη στο Αγρίνιο

Ο Αστέρας Τρίπολης κέρδισε εκτός έδρας 2-1 τον Παναιτωλικό σε φιλικό στο Αγρίνιο.

Το ματς είχε φάσεις με τον Παναιτωλικό στο 12’ να έχει δοκάρι ενώ στο πρώτο ημίχρονο έλειψε το γκολ.

Στο 55ο λεπτό οι παίκτες του Ράσταβατς άνοιξαν το σκορ. Πίεσε ψηλά ο Αστέρας και ο Μπαρτόλο μετά το κλέψιμο έκανε το 0-1.

Οι γηπεδούχοι έκαναν το 1-1 στο 65' με τον Μπελεβώνη να σκοράρει με εξαιρετικό σουτ εκτός περιοχής.

Ο Αστέρας συνέχιζε να πιέζει και στο 76' πέτυχε κι άλλο γκολ. Πάλι από τα δεξιά βρήκε κενό χώρο, σούταρε ο Εμπό, η μπάλα κόντραρε και ο Μάντζης σκόραρε σε κενή εστία διαμορφώνοντας το τελικό 1-2.

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ: Καπίνο (46’ Γκρατερόλ), Λιάβας (58’ Κοντούρης), Τορεχόν (58’ Στάγιτς), Μπ. Ντουάρτε, Μαλής, Τσιγγάρας (77’ Σκιαδάς), Ξενιτίδης (58’ Μλάντεν), Μπουζούκης (46’ Μπελεβώνης), Χουάνπι (46’ Φρ. Ντουάρτε), Ντίας (46’ Χατζηθεοδωρίδης), Πέδρο (58’ Βοΐλης).

Αστέρας Τρίπολης: Σγουρής, Καρμόνα, Άλβαρες, Ζουκάνοβιτς, Γ. Χριστόπουλος, Μουνάφο, Αλάγκμπε, Κρέσπι, Σίτο, Ζουγλής, Κωστέας. Έπαιξαν και οι Παπαδόπουλος, Γκαρθία, Χουχούμης, Ηλ. Χριστόπουλος, Ατιένθα, Γκρόζντανιτς, Καστάνιο, Βαλιέντε, Εμπόχ, Μπερτόλιο, Μπαρτόλο, Καλτσάς, Μάντζης.