Τερζής: «Δεν υπάρχει πέναλτι»

Ο Τόλης Τερζής μίλησε για τη φάση που ο ΠΑΟΚ πήρε πέναλτι στο παιχνίδι με τον Άρη και τόνισε πως δεν υπάρχει παράβαση.

Στις δηλώσεις που έκανε στη Nova μετά το τέλος του αγώνα ο Τόλης Τερζής αναφέρθηκε στη φάση του πέναλτι που πήρε ο ΠΑΟΚ επισημαίνοντας πως ήταν κάτι που ήθελε να το δει. Στη συνέντευξη Τύπου τόνισε ότι δεν υπάρχει παράβαση, διότι δεν υπάρχει επαφή.

«Το αποτέλεσμα είναι μαγική εικόνα. Στο πρώτο ημίχρονο θα μπορούσαμε να είχαμε τελειώσει το παιχνίδι κι αν είχαμε λίγη τύχη το σκορ θα ήταν 3-0. Στο δεύτερο ημίχρονο και δίχως να δεχθούμε φάση από τον αντίπαλο δεχθήκαμε δύο γκολ. Επειδή είδα στα αποδυτήρια τη φάση του πέναλτι, δεν υπάρχει καν επαφή πολλώ δε μάλλον πέναλτι.

Ο Μπράμπετς δεν ακουμπάει τον επιθετικό του ΠΑΟΚ κι έτσι μπήκανε στο παιχνίδι οι αντίπαλοι, από ένα ανύπαρκτο πέναλτι. Αλλά εμείς θα έπρεπε να είχαμε τελειώσει το παιχνίδι στο πρώτο ημίχρονο. Μας αδικεί το σκορ και το αποτέλεσμα», ανέφερε Τόλης Τερζής.