Τερζής: «Στόχος μας είναι η Ευρώπη»

Ο Απόστολος Τερζής μίλησε για τη νίκη του Άρη επί του ΟΦΗ τονίζοντας πως η ομάδα του την είχε ανάγκη αυτή την επιτυχία.

Μεγάλη εκτός έδρας νίκη πέτυχε ο Άρης που επικράτησε με σκορ 3-0 του ΟΦΗ και ο Απόστολος Τερζής στις δηλώσεις του μετά το τέλος του αγώνα τόνισε πως ο στόχος της ομάδας του είναι να βγει ξανά στην Ευρώπη.

Αναλυτικά ο Απόστολος Τερζής μίλησε:

Για το παιχνίδι: Το είχαμε ανάγκη μετά τα τελευταία παιχνίδια που είχαμε τέσσερις ήττες και μία νίκη. Τα παιδιά έκαναν μεγάλη προσπάθεια. Στο πρώτο ημίχρονο ήμασταν πολύ καλοί. Κάναμε ίσως το καλύτερο ημίχρονο στη σεζόν. Στο δεύτερο ημίχρονο προσπαθήσαμε να διαφυλάξουμε το σκορ και πετύχαμε το τρίτο γκολ με τον Ιτούρμπε. Στόχος μας είναι η πέμπτη θέση για να μπορέσουμε να βγάλουμε ξανά την ομάδα στην Ευρώπη.

Για τον ΟΦΗ: Πολύ καλή ομάδα ο ΟΦΗ. Τον έχουμε παρακολουθήσει πολλές ώρες για να καταλάβουμε τι κάνουν. Ήμασταν πολύ καλά διαβασμένοι. Στο πρώτο ημίχρονο τα εφαρμόσαμε στο 100%.