Κολωνία – Άιντραχτ Φρανκφούρτης 3-0: Θρίαμβος των «τράγων»

Η Κολωνία σκόρπισε την Άιντραχτ Φρανκφούρτης (3-0) που ήταν αήττητη για τρεισήμισι μήνες.

Σπουδαία η Κολωνία…πάτησε την Άιντραχτ Φρανκφούρτης με τρεις «κουτουλιές» στο δεύτερο ημίχρονο (3-0). Πρώτη ήττα για την ομάδα της Φρανκφούρτης μετά τις 29 Οκτωβρίου.

Είχε τις ευκαιρίες στο πρώτο ημίχρονο να σκοράρει αλλά δεν το έκανε και στην επανάληψη πλήρωσε τα κενά στην άμυνα. Έτσι δεν πήρε τίποτα και έμεινε εκτός τετράδας, αν και είναι κοντά.

Η Κολωνία πήρε ανάσα, είναι σε εξαιρετική κατάσταση μετά τη διακοπή και το έδειξε κόντρα στην Άιντραχτ. Στο 49' ο Χούμπερς με ωραία κεφαλιά έκανε το 1-0 και στη συνέχεια ανέλαβε δράση ο Σκίρι, ο οποίος με δύο γκολ διαμόρφωσε το τελικό 3-0.