Το πρόγραμμα και ποιά κανάλια θα μεταδώσουν τα ματς της 3ης αγωνιστικής της Super League

Αναμετρήσεις για όλα τα γούστα περιλαμβάνει η τρίτη αγωνιστική της Super League.

Το πρόγραμμα και ποιά κανάλια θα μεταδώσουν τα ματς της 3ης αγωνιστικής της Super League

Το ενδιαφέρον εστιάζεται στην αναμέτρηση του Ολυμπιακού με τον Αστέρα Τρίπολης που θα διεξαχθεί την Κυριακή, 16/09 στο Γ. Καραϊσκάκης.

Οι «ερυθρόλευκοι» θα επιδιώξουν να κάνουν το 3 στα 3 στο πρωτάθλημα, απέναντι σε μια ομάδα που στις δύο πρώτες αγωνιστικές της Λίγκας αντιμετώπισε τον ΠΑΟΚ και την ΑΕΚ, ήταν αξιόμαχη όμως ηττήθηκε και στους δύο αγώνες από αμφισβητούμενα πέναλτι.

Ο Αστέρας είναι μεν δύσκολο εμπόδιο, όμως οι ποδοσφαιριστές του Πέδρο Μαρτίνς γνωρίζουν καλά ότι η έκβαση του εξαρτάται αποκλειστικά και μόνο από τη δική τους απόδοση.

Η αυλαία της αγωνιστικής θα ανοίξει στο Ηράκλειο της Κρήτης, το Σάββατο 15/09. Εκεί, ο ΟΦΗ θα αντιμετωπίσει τον ΠΑΟΚ θέλοντας να πετύχει την πρώτη του νίκη μετά την επιστροφή του στα μεγάλα «σαλόνια».

Στη Ριζούπολη ο Απόλλων Σμύρνης θα υποδεχθεί τον ΠΑΣ, ενώ στο ΟΑΚΑ η ΑΕΚ φιλοξενεί τον Πανιώνιο, στον αγώνα που κλείνει την «αυλαία» του Σαββάτου.

Την Κυριακή το μεσημέρι η Ξάνθη θα αντιμετωπίσει στα «Πηγάδια» τον Παναιτωλικό, ενώ στη Λάρισα η ΑΕΛ έχει τον ρόλο της οικοδέσποινας απέναντι στον Παναθηναϊκό.

Ο Ατρόμητος θέλει να επανέλθει στις νίκες και θα προσπαθήσει να το κάνει όντας οικοδεσπότης της Λαμίας, ενώ η αγωνιστική κλείνει τη Δευτέρα με την αναμέτρηση του Άρη με τον Λεβαδειακό.

Αναλυτικά το πρόγραμμα και οι μεταδόσεις της 3η2 αγωνιστικής:


Σάββατο(15/9)

ΟΦΗ-ΠΑΟΚ
"ΘΕΟΔΩΡΟΣ ΒΑΡΔΙΝΟΓΙΑΝΝΗΣ",18:15,NS1
Διαιτητής:Αριστοτέλης Διαμαντόπουλος (Αρκαδίας)
Βοηθοί:Ηλίας Αλεξέας(Μεσσηνίας),Κωνσταντλινος Ψαρρής(Ζακύνθου)
4ος:Αλέξανδρος Τσαμούρης (Πειραιά)

Απόλλων Σμύρνης-ΠΑΣ Γιάννινα
"ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΚΑΜΑΡΑΣ",19:00,ΕΡΤ
Διαιτητής:Γιώργος Λάμπρου (Ευβοίας)
Βοηθοί:Κωνσταντίνος Κωνστάντιος(Ευβοίας),Γιώργος Γιαννίκος(Πειραιά)
4ος:Βαγγέλης Μανούχος(Αργολίδας)

ΑΕΚ-Πανιώνιος
Ο.Α.Κ.Α., 20:30, NS2
Διαιτητής:Άγγελος Ευαγγέλου(Αθηνών)
Βοηθοί:Ανδρέας Φωτόπουλος(Αθηνών),Μιχάλης Καρσιώτης(Καστοριάς)
4ος:Γιώργος Τζοβάρας(Φθιώτιδας)

Κυριακή(16/9)

Ξάνθη-Παναιτωλικός
ΞΑΝΘΗ ARENA, 17:00, ΕΡΤ
Διαιτητής:Κωνσταντίνος Κοτσάνης(Δράμας)
Βοηθοί:Ιωάννης Καραγκιζόπουλος (Ημαθίας),Γιώργος Χατζίκος(Δράμας)
4ος: Στέφανος Κουμπαράκης(Θράκης)

ΑΕΛ-Παναθηναϊκός
AEL FC ARENA, 18:15, NS2
Διαιτητής: Γιώργος Κομίνης(Θεσπρωτίας)
Βοηθοί:Αντώνης Σινιοράκης(Χανίων),Νίκος Πάγκαλος(Λασιθίου)
4ος:Αναστάσης Παπαπέτρου(Αθηνών)

Ατρόμητος-Λαμία
Δημοτικό Στάδιο Περιστερίου, 20:00, ΕΡΤ
Διαιτητής:Πραξιτέλης Ζαχαριάδης(Μακεδονίας)
Βοηθοί: Πέτρος Πάτρας(Μακεδονίας),Σταύρος Σίπκας(Σάμου)
4ος:Βαγγέλης Γρατσάνης(Τρικάλων)

Ολυμπιακός-Αστέρας Τρίπολης
ΣΤΑΔΙΟ "Γ. ΚΑΡΑΪΣΚΑΚΗΣ",20:30, NS1
Διαιτητής:Θανάσης Τζήλος (Λάρισας)
Βοηθοί: Δημήτρης Γκάγκας(Λάρισας),Μιχάλης Δημόπουλος(Δυτ. Αττικής)
4ος:Γιώργος Βρέσκας (Πιερίας)

Δευτέρα

Άρης - Λεβαδειακός

"ΚΛΕΑΝΘΗΣ ΒΙΚΕΛΙΔΗΣ",17:00, ΕΡΤ
Διαιτητής: Γιώργος Τάσης (Ηπείρου)
Βοηθοί: Ανδρέας Μεϊντάνας(Αχαΐας),Θεόφιλος Μουσιάδης(Ηπείρου)
4ος:Θανάσης Σέζος (Κιλκίς)

Ο ιστότοπος αυτός χρησιμοποιεί cookies για βελτιστοποίηση της εμπειρίας του χρήστη. Διαβάστε περισσότερα
ΑΠΟΔΟΧΗ