Ο Ζίνι στην ΑΕΚ Β’
Ανακοινώθηκε από την ΑΕΚ ο Ζίνι, ο οποίος θα παίζει στη δεύτερη ομάδα.
![Ο Ζίνι στην ΑΕΚ Β’](https://www.fosonline.gr/media/news/2023/01/03/224685/main/o-zini-stin-aek-v-denlarge.jpg)
Παίκτης της ΑΕΚ και επίσημα ο Ζίνι. Θα παίζει στην ΑΕΚ Β'.
Η ανακοίνωση
«Η ΠΑΕ ΑΕΚ ανακοινώνει την απόκτηση του ποδοσφαιριστή Αμπροζίνι (Ζίνι) Αντόνιο Καμπάσα Σαλβαντόρ με τη μορφή δανεισμού μέχρι τις 30/6/2023 και με δικαίωμα αγοράς.
Ο Ζίνι είναι γεννημένος στις 3 Ιουλίου του 2002 και αγωνίζεται στη θέση του κεντρικού επιθετικού. Είναι διεθνής με την Εθνική Ανδρών της Ανγκόλα (7 συμμετοχές - 4 γκολ) και μέχρι πρότινος αγωνιζόταν στην Clube Desportivo 1º de Agosto στη μεγάλη κατηγορία της Ανγκόλα. Ο ποδοσφαιριστής θα ενταχθεί άμεσα στην ΑΕΚ Β».