Πρώτη για Πούχατς στον Παναθηναϊκό
Την πρώτη του προπόνηση μαζί με την υπόλοιπη ομάδα έκανε σήμερα (31/12) ο Τιμοτέους Πούχατς.
![Πρώτη για Πούχατς στον Παναθηναϊκό](https://www.fosonline.gr/media/news/2022/12/31/224258/main/pouxats.jpg)
Με ένα νέο πρόσωπο πραγματοποιήθηκε η τελευταία προπόνηση του Παναθηναϊκού για το 2022. Συγκεκριμένα, το μεταγραφικό απόκτημα της ομάδας, Τιμοτέους Πούχατς γυμνάστηκε μαζί με τους νέους του συμπαίκτες ύστερα από το ατομικό πρόγραμμα της Παρασκευής (30/12).
Μάλιστα, έδειξε πως είναι σε φάση να βοηθήσει τον Ιβάν Γιοβάνοβιτς αν βέβαια ο τεχνικός των «πράσινων» κρίνει πως είναι έτοιμος. Από εκεί και πέρα, ο Χουάνκαρ ακολούθησε πρόγραμμα αποφόρτισης ενώ οι υπόλοιποι παίκτες ξεκίνησαν με προθέρμανση, συνέχισαν με rondo και ολοκλήρωσαν με παιχνίδι στο μισό γήπεδο.