ΠΑΟΚ: Έκανε το «τρία στα τρία» στην Κύπρο, 4-1 τον Άρη Λεμεσού

Ο ΠΑΟΚ ήταν θετικός και στο φιλικό με τον Άρη Λεμεσού, επικρατώντας με σκορ 4-1.

Θετικό πρόσωπο έδειξε και στο τελευταίο του φιλικό επι κυπριακού εδάφους ο ΠΑΟΚ, παίρνοντας τρίτη νίκη σε ισάριθμες αναμετρήσεις.

Αντίπαλος αυτή τη φορά ήταν ο Άρης Λεμεσού, με τους «ασπρόμαυρους» να βρίσκουν δίχτυα με τους Αουγκούστο (32'), Τόμας (58'), Σβαμπ (64') και Νάρεϊ (76').

Στο 88ο λεπτό ο Άρης Λεμεσού διαμόρφωσε το τελικό 1-4 με πολύ ωραία κεφαλιά του Στεπίνσκι.

Η αποστολή του ΠΑΟΚ επιστρέφει στη βάση της την Τρίτη (6/12).

ΑΡΗΣ ΛΕΜΕΣΟΥ: Σωφρονίου (46’ Γιάνταλ), Γιάγκο, Πηλέας, Μεντιούπ, Ντελμίρο, Στρούσκι, Γιαμπλόνκσι, Τζάβε, Μαγιαμπέλα, Στεπίνσκι, Γκομίς.

ΠΑΟΚ (α’ ημίχρονο): Κοτάρσκι, Σάστρε, Ίνγκασον, Νάσμπεργκ, Ράφα, Φ. Σοάρες, Αουγκούστο (40’ Σβαμπ), Μουργκ, Ρικάρντο, Κωνσταντέλιας, Ολιβέιρα. Β' ημίχρονο: Κοτάρσκι (60’ Ζ. Ζίβκοβιτς), Βιεϊρίνια, Κάργας, Κουλιεράκης, Σάστρε (66’ Σελιμάι), Σβαμπ, Ντάντας, Ελ Καντουρί, Κουαλιάτα, Νάρει, Τόμας.