Σπανός: «Δεν είμαι σίγουρος για τα δύο πέναλτι»

Ο Δημήτρης Σπανός μίλησε για την ισοπαλία του Ιωνικού με τον ΠΑΣ Γιάννινα και στάθηκε στα δύο πέναλτι που δόθηκαν στους Ηπειρώτες.

Ο Ιωνικός προηγήθηκε με 2-0 του ΠΑΣ Γιάννινα, αλλά δεν κατάφερε να πάρει τη νίκη. Ο Δημήτρης Σπανός μετά το τέλος της αναμέτρησης τόνισε πως η ομάδα του μόνη της χάλασε ότι έχτισε, ενώ δήλωσε πως είναι σίγουρος για τα πέναλτι που δόθηκαν.

Αναλυτικά ο Δημήτρης Σπανός μίλησε:

Για τα δύο πρόσωπα του Ιωνικού: Στο πρώτο δεκάλεπτο του β' ημιχρόνου χάσαμε ευκαιρίες για το 3-0 και στο 2-1 χάσαμε ευκαιρία για το 3-1 και στο 2-2 χάσαμε ευκαιρίες. Δεν οπισθοχωρήσαμε λόγω του αντιπάλου και της πίεσης του. Θεωρώ ήταν μία καλή εμφάνιση, αλλά θα πρέπει να βάζουμε παραπάνω από δύο γκολ για να νικάμε.

Για το παιχνίδι με τον τελικό και αν είναι τελικός: Για να λέμε τώρα τελικοί δεν βοηθάει. Αν είναι τελικοί ας τους κερδίζαμε. Σήμερα δεν κερδίσαμε και μόνοι μας χαλάσαμε ότι χτίσαμε. Δεν είμαι σίγουρος για τα δύο πέναλτι. Τουλάχιστον για το ένα βλέπω ότι εύκολα έχει δοθεί.